Twój portal finansowy - wszystkie banki w jednym miejscu, wszystkie usługi, analizujemy / porównywarka kredytów

» RAPORTY, FELIETONY, FAQ

Tu jesteś: START » RAPORTY, FELIETONY, FAQ » CHCESZ ZMIENIĆ PROFESJĘ? ZRÓB TO Z GŁOWĄ
Przejdź do: FINANSE DLA DOMU

Chcesz zmienić profesję? Zrób to z głową

Posiadasz duże doświadczenie, dobrą pozycję i znasz dobrze swoją branżę. Dlaczego więc chcesz zmienić profesję? Czasami to jedyny sposób, aby na nowo poczuć pasję. Jak bezpiecznie zmienić kurs na zawodowym szlaku? Skorzystaj z porad eksperta monsterpolska.pl:

Zastanów się dwa razy

Jeśli zmieniasz branżę, upewnij się, że rzeczywiście jest ona lepsza od poprzedniej. Brzmi banalnie? Niestety, wiele osób zapomina o tym oczywistym fakcie. Zastanów się nie tylko nad tym, co chcesz robić, ale co odpowiada Twoim predyspozycjom i zamiłowaniom. Co da Ci szczęście?

Bądź sobą

Ludzie z Twojego otoczenia zachwycają się branżą, w której pracują? Uważaj, abyś pod ich wpływem nie zrezygnowała z siebie. Kieruj się tym, co odpowiada Tobie, pamiętaj o tym, że każdy jest inny i ma odmienne potrzeby.

Nie sugeruj się jedną czy dwiema opiniami. Porozmawiaj ze znajomymi z odmiennych środowisk i grup zawodowych. Im większą liczbę różnorodnych informacji zbierzesz, tym większą będziesz miałą szansę na obiektywną ocenę sytuacji.

Uzupełnij wiedzę

Chcesz zmienić pracę, bo zaciekawiła Cię konkretna branża? Jeśli już podejmujesz tak odważny krok, jak zmiana zawodu - rozważ wszystkie dostępne opcje. Być może wymarzona praca kryje się w niszy, o której nigdy nie słyszałaś?

Pieniądze, to nie wszystko

Żadne pieniądze nie zrekompensują czasu, spędzonego w pracy, która nie sprawia przyjemności. Jeśli już zmieniasz zawód – wybierz to, co pokochasz!

Pamiętaj o przyjaciołach

Myślisz o zmianie? Podziel się swoimi rozterkami, porozmawiaj z przyjaciółmi. Oprócz tego, że Cię wysłuchają, być może otworzą Ci oczy na ciekawe możliwości kariery.

Tylko Ty wiesz, czego potrzebujesz

Kto zna Cię najlepiej? Ty sama. I to Ty musisz podjąć decyzję. Doradca może jedynie pomóc w odkryciu Twoich ukrytych talentów. Ale jego opinia wynika z informacji otrzymanych od Ciebie i tego, co sugerujesz. Poświęć więc najpierw chwilę czasu na przemyślenie tego czego chcesz – zachęca Małgorzata Majewska.

Daj sobie czas

Zmiana kariery wymaga chwili na przystosowanie. Może to trwać nawet rok. Weź to pod uwagę i przygotuj się. Zanim poczujesz się pewnie w nowej branży, upłynie trochę czasu. A więc – cierpliwości!

Podsumowując, zmiana branży może być najlepszym doświadczeniem w Twoim życiu zawodowym. To jak nowa młodość, wzbogacona o mądrość i doświadczenie.

źródło: Małgorzata Majewska, www.iwoman.pl

Nasi partnerzy