Czym są kredyty, pożyczki gotówkowe, poradnik kredytowy, opis, informacje, opinie, zasady, kredyty pożyczki gotówkowe, poradnik kredytowy, opis, informacje, opinie, zasady

» OSZCZĘDNOŚCI » KONTA FIRMOWE » PORADNIK

Tu jesteś: START » KREDYTY » GOTÓWKOWE » PORADNIK
Przejdź do: PORADNIK MAŁEJ EKONOMIII

Co to takiego KREDYTY/POŻYCZKI GOTÓWKOWE?

KREDYT GOTÓWKOWY to bardzo popularna forma finansowania przede wszystkim bieżących wydatków. Cel, na jaki mogą zostać przeznaczone pieniądze, może być w zasadzie dowolny. Jeżeli więc planujemy remont, chcemy kupić nowe meble lub pod koniec miesiąca organizujemy przyjęcie, a pensję otrzymamy dopiero po „pierwszym”, to KREDYT GOTÓWKOWY może się nam bardzo przydać. Szczególnie, że banki przyznają pieniądze bardzo szybko.

Kwoty, które można otrzymać są bardzo różne – wszystko w zależności od naszych potrzeb. Dlatego możemy liczyć na wsparcie od niewielkich sum, np. 100 czy 200 zł, poprzez nieco większe, np. 1000 lub 2000 zł, a kończąc na kredytach rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Niezależnie od kwoty, pieniądze wypłacane są na dwa różne sposoby:
- przelewem na dowolny rachunek bankowy, nawet znajdujący się w innym niż udzielający kredytu banku,
- w kasie filii banku.

Decydując się na KREDYT GOTÓWKOWY, powinniśmy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać regularnie należności do banku. Oczywiście, zanim bank zdecyduje się przyznać pieniądze, najpierw oceni naszą zdolność kredytową. Najważniejszym kryterium jest wysokość zarobków w stosunku do kwoty, o którą prosimy. Bardzo istotna jest też historia kredytowa – m.in. ile pieniędzy pożyczaliśmy w przeszłości, czy nie mamy niespłaconych długów.

Nie należy zapominać, że kredyty są przeważnie obarczone oprocentowaniem – z reguły na poziomie przynajmniej 8-10%. Czasem banki naliczają także prowizję za udzielenie kredytu oraz wymagają zakupienia ubezpieczenia na wypadek, gdyby klient nie był w stanie spłacić całego długu. Zawsze należy poprosić bank o przedstawienie rzeczywistych kosztów KREDYTU GOTÓWKOWEGO. Warto porównać ze sobą oferty różnych firm i wybrać tę najkorzystniejszą.

Należy wybrać wysokość rat, które będą jak najmniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Można tego dokonać decydując się na krótszy lub dłuższy okres spłaty. Im mniej miesięcznych rat mamy do zapłacenia, tym będą one większe. Można wybrać raty malejące lub równe przez cały okres regulowania należności.

KREDYT GOTÓWKOWY na promocyjnych warunkach. Tym banki starają się zachęcać klientów:
- długi okres spłaty, np. 84 miesiące,
- brak obowiązkowego ubezpieczenia i prowizji za udzielenie kredytu,
- decyzja w ciągu 10 minut od złożenia wniosku,
- pieniądze na dowolny cel,
- 3 tygodnie na odstąpienie od umowy,
wniosek i decyzja przez internet, bez wychodzenia z domu.

Nasi partnerzy