Czym są kredyty odnawialne, poradnik, opis, definicja, ranking, kalkulator, opinie, zestawienie, porównanie, kredyty odnawialne

» KREDYTY » ODNAWIALNE » PORADNIK

Tu jesteś: START » KREDYTY » ODNAWIALNE
Przejdź do: PORADNIK MAŁEJ EKONOMIII

KREDYTY ODNAWIALNE – co to takiego?

KREDYTY ODNAWIALNE są nieodłącznie związane z kontami osobistymi. Każdy kto posiada zwykły rachunek w banku, może zaciągnąć tzw. kredyt w koncie. Oznacza to możliwość dysponowania znacznie większymi pieniędzmi niż te zgromadzone samodzielnie. Większymi nawet niż debet. Tego typu KREDYT ODNAWIALNY to atrakcyjna rzecz zwłaszcza dla tych, którzy nagle potrzebują dużej gotówki.

KREDYTY ODNAWIALNE charakteryzują się przede wszystkim łatwością pozyskania pieniędzy. Bank nie pyta, na jaki cel ich potrzebujemy pieniędzy i traktuje przyznanie środków po prostu jako jeden z elementów konta osobistego. Trzeba tylko przestrzegać ustalonego odgórnie limitu, przy czym warto wiedzieć, że każda spłata długu wobec banku, to automatycznie szansa na ponowne zaciągnięcie kredytu. Przyjmuje się, że maksymalnie można pożyczyć od banku 6-8-krotność kwoty, która miesięcznie wpływa na konto. KREDYT ODNAWIALNY przyznaje się zazwyczaj na rok.

To, że procedura przyznania pieniędzy nie jest skomplikowana, nie oznacza, że bank w ogóle nie weryfikuje klientów chętnych na KREDYT ODNAWIALNY. Każdy, kto chce w ten sposób zdobyć jakąś sumę, musi przestawić w banku zaświadczenie o dochodach i podpisać z bankiem odpowiednią umowę, ustalając tym samym ewentualną prowizję oraz oprocentowanie spłaty, które w przypadku KREDYTU ODNAWIALNEGO jest zazwyczaj niższe niż w przypadku kredytu konsumpcyjnego oraz debetu. Może to być kilka lub kilkanaście procent wartości zaciągniętej pożyczki. Trzeba natomiast bardzo uważać, aby spłacać dług w terminie, bo gdy upłynie termin spłaty, bank może rozpocząć naliczanie odsetek, np. w wysokości 30% sumy kredytu.

Kto może skorzystać z KREDYTU ODNAWIALNEGO?
- Osoba, która cyklicznie zasila swoje konto pensją z pracy lub rentą czy emeryturą,
- Została pozytywnie zweryfikowana przez bank jako zdolna do zaciągnięcia kredytu,
- Ma konto w banku przez określony czas, np. minimum 3 lub 6 miesięcy,
- Nie miała zbyt wysokiego salda ujemnego i problemów z uregulowaniem należności przed złożeniem wniosku o KREDYT ODNAWIALNY.

Tak na przykładzie wygląda korzystanie z KREDYTU ODNAWIALNEGO:

Ktoś kto dysponuje saldem na koncie w wysokości np. 3 tys. zł, postanawia wypłacić 6 tys. zł. W ten sposób bank udziela klientowi 3 tys. zł kredytu, bo taka jest różnica pomiędzy dostępnymi pieniędzmi, a pobraną sumą i od tej kwoty zaczyna naliczać odsetki. Każda kolejna wpłata na konto zmniejsza zadłużenie wobec banku, czyli np. pensja w wysokości 2 tys. zł oznacza dług już w wysokości tylko 1 tys. zł, od którego bank nalicza odsetki.

sposoby wyszukiwania najlepszych kredytów odnawialnych

Poradnik »
Czym są kredyty odnawialne?

Nasi partnerzy