Czym są kantory internetowe. Jak działają kantory internetowe? Twój portal finansowy - wszystkie banki w jednym miejscu, wszystkie usługi, analizujemy / porównywarka kredytów

» KANTORY INTERNETOWE » PORADNIK

Tu jesteś: START » KANTORY INTERNETOWE » PORADNIK
Przejdź do: PORADNIK MAŁEJ EKONOMIII

Jak działa KANTOR INTERNETOWY

KANTOR INTERNETOWY działa na takich samych zasadach, co tradycyjny punkt wymiany walut, czyli pozwala kupować lub sprzedawać dowolne waluty. Tyle tylko, że w sposób całkowicie wirtualny. Wszystkich transakcji dokonuje się tu za pośrednictwem systemu komputerowego, opartego o sieć internetową. Dzięki temu KANTORY INTERNETOWE to dla użytkowników oszczędność czasu, a nieraz także i pieniędzy, ponieważ kursy walut są tu często korzystniejsze niż w ich tradycyjnych odpowiednikach.

Właściciele KANTORA INTERNETOWEGO zarabiają na różnicy między ceną kupna i sprzedaży danej waluty. Swoją rosnącą popularność kantory wirtualne zawdzięczają przede wszystkim korzystnym kursom, które są znacznie bardziej opłacalne niż te w normalnych kantorach oraz w bankach. Jest to możliwe, ponieważ:
- nie muszą one ponosić kosztów przechowywania rzeczywistych pieniędzy,
- systemy komputerowe są tańsze niż utrzymanie tradycyjnych kantorów,
- kursy są na bieżąco aktualizowane względem rynku Forex,
- KANTORY INTERNETOWE korzystają z wirtualnych kont bankowych i mogą dzięki temu tanio i bez ograniczeń kupować waluty.

Z oferty KANTORÓW INTERNETOWYCH korzystać może każdy – klient indywidualny lub firmowy. To wygodny sposób zarządzania walutami, który może dodatkowo przynieść oszczędności. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś często wyjeżdża za granicę lub otrzymuje wynagrodzenie np. w euro lub funtach. W takiej sytuacji co miesiąc można liczyć na to, że kilkadziesiąt złotych zostanie w portfelu, a nie w tradycyjnym kantorze lub banku.

Co zrobić, żeby wymienić waluty w KANTORZE INTERNETOWYM?

1. Najpierw trzeba się zarejestrować w serwisie, zakładając konto indywidualne, firmowe lub firmowe dla biznesów posiadających wpis do działalności kantorowej. Otwieranie konta w kantorze online nie różni się niczym od zakładania konta w dowolnym portalu internetowym, więc nawet początkujący internauci nie powinni mieć z tym żadnych kłopotów.
2. Kolejnym krokiem jest dodanie do konta swoich rachunków bankowych, z których i na które wysyłane będą pieniądze. Trzeba podać zarówno konto walutowe, jak i złotówkowe. To, czy dane konto jest przeznaczone dla złotego, czy dla obcych walut oznacza się np. poprzez zaznaczenie waluty, którą się na danym koncie operuje. Trzeba pamiętać, że wszelkie dane podane w KANTORZE INTERNETOWYM muszą być zgodne z danymi podanymi w banku. W przeciwnym wypadku transakcje będą niemożliwe.
3. Następnie wystarczy już tylko skorzystać z opcji „kup walutę”, wybrać konto, z którego mają być przelane pieniądze oraz rachunek docelowy, podać kwotę wymiany i po chwili transakcja zostanie dokonana. System działa tak samo, jeśli chcemy sprzedać walutę.

Działalność KANTORÓW INTERNETOWYCH opiera się na takich samych zasadach, jak internetowe serwisy banków. Dlatego korzystanie z wirtualnych kantorów jest to bezpieczny sposób wymiany walut. Tym bardziej, że kantory działają na podstawie odpowiednich ustaw i systematycznie składają raporty do instytucji, które sprawują nad nimi nadzór, np. do Głównego Inspektora Informacji Finansowej.

poradnik finansowy
pomocnik finansowy

Poradnik »
Jak działa kantor internetowy

Nasi partnerzy